www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


LETNÉ ŠPORTY VÁS UDRŽIA VO FORME

Ak celý rok športujete, určite sa pohybových aktivít nevzdáte ani v lete. Práve naopak. Aj tí, čo celý rok „leňošia“, sa v lete rozhýbu a idú si zahrať volejbal alebo vyvetrať bicykel. Pri letnom športovaní však treba dodržiavať určité pravidlá, najmä ak sú vonku vysoké horúčavy.

Počúvajte svoje telo aj pri športovaní

Hýbať by ste sa mali najmä ráno medzi 6 a 9 hodinou. Vzduch je čistejší a ešte nie je taký prehriaty. Určite sa športovaniu vyhnite medzi 11 a 16 hodinou, kedy je najteplejšie a aj slnečné žiarenie najsilnejšie. Večer pred spaním už telo tiež nechajte radšej oddychovať, teplo je zvýšená záťaž najmä pre srdce a mozog. Aj pri letnom športovaní platí, počúvajte svoje telo. Ak potrebuje spomaliť, vyšle jasné signály. Uberte najmä ak sa vám začne krútiť hlava alebo máte dvojité či mihotavé videnie. U každého prichádza vyčerpanie individuálne. Na správnu frekvenciu ste naladení vtedy, keď môžete pri aktivite rozprávať.

Ako sa na letné športovanie vystrojiť?

Nezabudnite na ľahké a vzdušné oblečenie. Ak idete do lesa, chráňte sa pred hmyzom dlhými nohavicami. Natrite sa opaľovacím krémom a nezabudnite ani na ochranu očí pred slnkom a prachom. Okuliare s kvalitným UV filtrom by mali byť povinnou výbavou, ideálne také, ktoré vám oči chránia aj zboku. No slnečné okuliare majú aj ďalšiu výhodu pre „šošovkárov“, keďže chránia nositeľov kontaktných šošoviek pri ich nosení tak, že sú bariérou očí pred účinkami vetra, ktorý by mohol povrch očí vysušovať. Kontaktné šošovky potrebujú dostatočné zvlhčenie, aby správne fungovali, preto je vietor ich nepriateľ.

Aké šošovky si vybrať na letné športovanie?

Pri športovaní sú spomedzi kontaktných šošoviek najhygienickejšou voľbou jednorazové, teda jednodňové kontaktné šošovky – Biotrue ONEday lenses* od Bausch+Lomb. Ráno rozbalíte sterilný pár šošoviek, vložíte do očí a večer alebo po športovej aktivite ich z očí vyberiete a jednoducho vyhodíte do koša. Jednodňové šošovky Biotrue ONEday* poskytujú očiam maximálne pohodlie. Majú vysoký obsah vody (až 78 %), čo je hodnota zhodná s obsahom vody v ľudskej rohovke, čiže oči sú zvlhčené aj pri rýchlom pohybe na vzduchu, čo pri športovaní určite oceníte.

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/.   

*zdravotnícka pomôcka

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com