www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Môžu deti nosiť kontaktné šošovky?

Jaaaaj, keby tak mohli aj deti nosiť kontaktné šošovky… ale to vôbec nie je neriešiteľný problém! Rozhodovanie o kontaktných šošovkách pre vaše dieťa môže byť náročná, ale nie neprekonateľná úloha. Prinášame vám zopár tipov a postrehov ako pri tom postupovať, možno to pôjde ľahšie než ste si mysleli.

Nosenie kontaktných šošoviek musí odporučiť oftalmológ

Ak zrak vášho dieťaťa vyžaduje korekciu, určite už má aj svojho detského oftalmológa. A presne to je tá správna osoba, s ktorou sa musíte poradiť, či poškodenie zraku vášho dieťaťa je možné korigovať aj kontaktnými šošovkami. Ak dá lekár zelenú, môže začať proces výberu a lekcie učenia. Podľa skúseností je už 8 ročné dieťa schopné celý proces zvládnuť samostatne, niektorí rodičia preto s prípravami začínajú už v predškolskom veku, aby dieťa bolo do začiatku školskej dochádzky schopné s kontaktnými šošovkami koexistovať.

Nesporné výhody nosenia kontaktných šošoviek pre deti

Deti, živé striebra, ktoré sa neustále pohybujú a „šijú“ so sebou ešte aj keď majú sedieť v lavici. A čo robia cez prestávky? To by vám učiteľky a vychovávateľky vedeli rozprávať! Voľnosť, sloboda pri pohybe a športovaní, lepšie periférne videnie, žiadny výsmech od spolužiakov, žiadne rozbité či zabudnuté okuliare… a takto by sme mohli pokračovať 😊

Pomoc rodičov

Je na rodičoch, aby sa zamysleli, či ich dieťa je schopné sa o záležitosti ohľadom starostlivosti o šošovky postarať. Pomoc rodičov bude samozrejme nevyhnutná, ale určite bude tá spokojnosť vašich detí za to stáť. Je dieťa zodpovedné? Povie učiteľke ak bude mať so šošovkami nejaký problém? Nutná podpora rodičov je najmä pri čistení či vkladaní šošoviek, prípadne pri riešení vzniknutých problémov.

Jednodňové sú na začiatok úplne najlepšie

Pri bežných šošovkách s plánovanou výmenou je potrebné myslieť na roztok, nádobu na dezinfekciu a všetky tie činnosti okolo toho. Pri jednorazových kontaktných šošovkách toto úplne odpadá, čo je pri deťoch viac ako žiaduce. Pre oči sú navyše hygienicky najpriaznivejšie, pretože ich stačí vybrať z ochranného obalu, aplikovať do očí a na konci dňa jednoducho vyhodiť.

Bio-inšpirované jednodňové šošovky Biotrue ONEday* od Bausch + Lomb poskytujú ostré videnie a pohodlie aj po 16 hodinách nosenia, pretože sú vyvinuté tak, aby fungovali rovnako ako vaše oči. Biotrue ONEday* sú vyrobené z inovatívneho materiálu HyperGel, ktorý má najlepšie vlastnosti v porovnaní s hydrogelovými šošovkami. Majú vysoký obsah vody – až 78% vody (čo je rovnaký obsah vody, aký má rohovka). Dodávajú viac kyslíka než tradičné hydrogely, pričom HyperGel pomáha šošovkám Biotrue ONEday napodobňovať vlastné zdravé slzy. Vďaka tomu si zachovávajú svoj tvar a zabezpečujú jasné videnie po celý deň.

Tak ako? Ste rozhodnutí zabezpečiť kontaktné šošovky aj vašim deťom? Veríme, že s Biotrue ONEday* to určite hravo zvládnete.

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/.  

*Zdravotnícka pomôcka. Pozorne si prečítajte informáciu pre používateľa.

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com