www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Sloboda so šošovkami pri jarnom športovaní vonku

Jarné krásne počasie láka na pobyt vonku a naše telo aj duša si užívajú najmä príjemné a hrejivé slnečné lúče. Ak už máte prechádzok vo svojom okolí dosť, vyberte sa na dlhší výlet na bicykli či kolieskových korčuliach. Pre odvážnejších je tu aj beh alebo aj dlhšia či horská turistika. Asi aj najzarytejší „okuliarnici“ siahnu po kontaktných šošovkách práve pri športe. Je to pohodlné, slobodné a aj mega jednoduché, ak sa rozhodnete pre jednodňové šošovky Biotrue ONEday*.

Ďalšie výhody športovania so šošovkami

Asi najzásadnejšou výhodou šošoviek oproti okuliarom najmä pri športe je kvalitné periférne videnie. To je dôležité napríklad pri cyklistike alebo iných športoch vykonávaných vo vyššej rýchlosti. Vidieť včas auto či ďalší bicykel, ktorý sa na vás rúti je niekedy až životne dôležité. Pri športe, keď potrebujete na veci rýchlo reagovať, sú šošovky veľmi spoľahlivé.

Z ďalších výhod spomenieme napríklad:

  • Žiadne dioptrické okuliare šmýkajúce sa po spotenej tvári.
  • Vyhnete sa zraneniam vďaka dobrému periférnemu videniu.
  • Možnosť používať iné okuliare pri športe (cyklistické, bežecké, slnečné…).
  • Vyhnete sa páleniu prehriatych okuliarov pri športovaní na slnku.

Používanie jednodňových šošoviek je také pohodlné

Pri športovaní sú spomedzi kontaktných šošoviek najhygienickejšou voľbou jednorazové, teda jednodňové kontaktné šošovky – Biotrue ONEday lenses* od Bausch+Lomb. Ráno rozbalíte sterilný pár šošoviek, vložíte do očí a večer alebo po športovej aktivite ich z očí vyberiete a jednoducho vyhodíte do smetného koša. Bez čistenia, bez zbytočných starostí. Dokonca aj „mesační“ šošovkári si na určité športové aktivity dávajú jednorázové, aby ich po použití mohli vyhodiť, keďže pri športe hrozí šošovkám väčšie poškodenie alebo usadenie nečistôt z vonkajšieho ovzdušia.

Prečo Biotrue ONEday lenses*?

Jednodňové šošovky Biotrue ONEday* od Bausch+Lomb poskytujú maximálne pohodlie. Majú vysoký obsah vody (až 78 %), čo je hodnota zhodná s obsahom vody v ľudskej rohovke, čiže oči sú zvlhčené aj pri rýchlom pohybe na vzduchu, čo oči prirodzene vysušuje. Naviac je povrch kontaktných šošoviek vytvorený tak, že napodobňuje vlastnosti tukovej zložky slzného filmu. Vďaka tomu povrchy šošoviek neosychajú a udržujú si svoje optické vlastnosti a parametre po celú dobu ich nosenia. Do materiálu týchto šošoviek je tiež zakomponované zmáčadlo, ktoré zvyšuje príjemný pocit pri športových aktivitách.

Zlyháva vám zrak práve pri športe?

Ak spozorujete zlyhávanie vášho zraku pri športových aktivitách, neváhajte a navštívte svojho očného lekára, aby vám správne nastavil dioptrie na vašich šošovkách. Pri akomkoľvek športe dbajte najmä na svoje zdravie, ktoré si môžete nenávratne poškodiť kvôli zlému videniu. Buďte radšej opatrnejší ako to neskôr ľutovať.

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/.   

*zdravotnícka pomôcka

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com