www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Ochrana očí pred UV žiarením aj vďaka šošovkám

Slnko okrem tepla a svetla produkuje UV žiarenie, ktoré voľným okom nevidíme. Pre človeka je nebezpečné žiarenie UV-A a UV-B, pričom UV-A lúče tvoria 99 % slnečného žiarenia a proti UV-B žiareniu nás vo veľkej miere chráni ozónová vrstva. Vzhľadom na uvedené je zrejmé, že pred UV žiarením sa musíme chrániť. Používame špeciálne krémy na pleť, či opaľovacie krémy na pokožku v lete, ale aj šiltovky či slnečné okuliare alebo kontaktné šošovky s UV filtrom.

Ochrana očí

Predné časti oka prirodzene blokujú škodlivé účinky UV lúčov, čím chránia hlbšie uložené očné tkanivá. Preto sa pri ochrane oka treba sústrediť najmä na jeho predné časti. Kontaktné šošovky, ktoré majú UV filter, dokonale chránia tieto časti oka pred priamym prienikom UV lúčov do oka. Kontaktná šošovka však nechráni celé oko, aj preto najlepšiu ochranu očí dosiahneme tak, že budeme kombinovať kontaktné šošovky s UV filtrom, s nosením slnečných okuliarov s UV filtrom. Kontaktné šošovky s UV filtrom sú ideálne najmä vtedy, keď slnečné okuliare nemôžeme použiť, napríklad pri outdoorových športoch, kúpaní a podobne.

Ako ochrana funguje

Slnečné lúče nám málokedy svietia priamo do očí. Prečo sa preto tak báť? Slnečné lúče sa na povrchu rôznych predmetov a plôch lámu alebo odrážajú. Pri kúpaní v lete alebo zimných športoch by sme teda mali dbať na zvýšenú ochranu zraku (sneh odráža až 85% UV žiarenia). Ak sa nechránime, takéto lúče nám priamo vchádzajú do oka. Kontaktné šošovky a slnečné okuliare s UV filtrom toto škodlivé žiarenie pohlcujú a preto nevstupuje priamo do očných tkanív. Chránime tak svoje oči a zrak.

Biotrue ONEday

Okrem mnohých výhod, ktoré poskytujú jednodňové šošovky Biotrue ONEday*, obsahujú aj UVA aj UVB filter. Sú preto vhodné na všetky druhy športu a pohybu, kde sa chcete chrániť pred škodlivými lúčmi slnečného žiarenia. Jednodňové kontaktné šošovky Biotrue ONEday* od Bausch+Lomb okrem UV filtra poskytujú očiam maximálne pohodlie. Majú vysoký obsah vody (až 78 %), čo je hodnota zhodná s obsahom vody v ľudskej rohovke. Sú spomedzi kontaktných šošoviek veľmi pohodlné na používanie a nevyžadujú žiadnu ďalšiu starostlivosť. Ráno rozbalíte sterilný pár šošoviek, vložíte do očí a večer ich z očí vyberiete a jednoducho vyhodíte do koša. Jednodňové šošovky Biotrue ONEday* poskytujú očiam maximálne pohodlie.

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/.

*zdravotnícka pomôcka

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com