www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Oči a hydratácia

Ak sa v rozprávke tvrdí, že soľ je nad zlato, tak v živote skôr platí, voda je život. Bez vody vydržíme nažive iba niekoľko dní. Voda je najdôležitejšia zložka nášho tela. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko z vášho tela tvorí voda?

Pitný režim je dôležitý

Treba dbať na pravidelný pitný režim, ktorého hlavnou súčasťou by mala byť práve čistá voda. Množstvo prijatých tekutín treba prispôsobiť nielen individuálnym potrebám, ale aj poveternostným podmienkam či fyzickému výdaju. Ľudské telo vylučuje vodu močom, stolicou, dýchaním, slinami, slzami a potením. Iba pri dýchaní stráca organizmus približne 1 liter tekutín denne.

Slzný film

Hydratáciu očí zabezpečuje slzný film, ktorý je tvorený vodou asi z 90 %. Ak je slzný film v nerovnováhe, okamžite pocítime nepohodlie očí vo forme škriabania, rezania, svrbenia, nadmerného slzenia či pocitu cudzieho telesa v oku. Pre správne fungovanie očí je preto dôležité udržiavať slzný film v dobrej kondícii, čo pre šošovkárov platí dvojnásobne. Aj preto je jednou z hlavných zložiek produktov Bausch + Lomb kyselina hyalurónová.

Kyselina hyalurónová

Unikátnosť kyseliny hyalurónovej bola dokázaná už veľakrát. Jej všestranné využitie v medicíne či kozmetike je všeobecne známe a intenzívne aplikované. Naše telo produkuje kyselinu hyalurónovú prirodzene a jej úlohou je viazať vodu. Molekula kyseliny hyalurónovej môže, v pomere k svojej hmotnosti, viazať obrovské množstvo vody. Hyaluronát skutočne zväčší svoj objem niekoľkonásobne a tým získava vysoký stupeň viskozity. Kyselina je prítomná hlavne v chrupavkách, v očných a kĺbových tekutinách, spojivovom tkanive a je nevyhnutná pre bunkové delenie. Okrem mnohých oblastí, kde využíva táto jej schopnosť spomeňme pre nás tú najdôležitejšiu – využíva sa na liečbu syndrómu suchého oka, pomáha zmierňovať nepríjemné príznaky unavených a podráždených očí.

Produkty Bausch + Lomb

Vo všetkých produktoch Bausch + Lomb je zabezpečené, aby sa pri ich používaní očné prostredie maximálne hydratovalo, čo zabezpečuje maximálne pohodlie očí pri používaní našich produktov. Hyaluronan (derivát kyseliny hyalurónovej) síce obsahujú len Biotrue* roztok na kontaktné šošovky a očné kvapky Biotrue*, ale ostatné produkty obsahujú iné typy patentovaných zmáčadiel. Tak nezabudnite, voda je život, a hydratáciu vašich očí zabezpečia naše produkty na dlhéééééé hodiny. :)

* Zdravotnícka pomôcka. Pozorne si prečítajte informáciu pre používateľa.

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com