www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Prekúrené miestnosti útočia na oči aj celé telo

Pri chladnom počasí prirodzene menej vetráme. Podľa odborníkov to zo zdravotného hľadiska nie je dobré. Prekúrený a suchý vzduch v miestnosti nám môže spôsobiť rôzne zdravotné ťažkosti.

Prekúrené miestnosti

Ideálna teplota v miestnosti by mala byť okolo 20 °C. Vyššia teplota spôsobuje podľa odborníkov väčšie vyčerpanie, únavu, nesústredenosť, bolesti hlavy a podobne. Pri teplotách nad 24 °C bolo dokonca zistené aj obmedzenie mentálnej výkonnosti. Vyššia teplota tiež znižuje vlhkosť vzduchu, ktorej hodnoty by sa optimálne mali pohybovať okolo 30-50 %. Suchý vzduch vysušuje všetky sliznice, čo spôsobuje napríklad pocit škrabania v hrdle, štípania v nose alebo pálenia, svrbenia či podráždenia očí. U nositeľov kontaktných šošoviek môže tento stav nastať oveľa rýchlejšie.

Čerstvý vzduch

Počas zimných mesiacov je dôležité pravidelné vetranie. Správne by ste mali vetrať nárazovo, s oknom dokorán na niekoľko minút a niekoľkokrát denne, aby sa vzduch „vymenil“. Pre naše oči je to dôležité dvojnásobne, keďže rohovka je vyživovaná práve kyslíkom zo vzduchu. Pri nedostatku kyslíka môže oko vykazovať známky zníženého prísunu kyslíku a vzniká hypoxia. Tá môže nastať napríklad aj pri nosení nevhodných/nepriepustných kontaktných šošoviek, kedy je rohovka dlhodobo vystavená nedostatku kyslíka, ktorý ju vyživuje. Hypoxia vtedy môže mať vážne následky ako napríklad opuch rohovky, zákal rohovky, mikrocysty atď. a môže viesť až k vyčerpaniu rohovky. Ako pomôcť suchým očiam? V prvom rade sa okrem poriadneho vyvetrania miestnosti zamerajte na okamžitú úľavu od bolesti či iných nepríjemných príznakov použitím kvalitných očných kvapiek.

Na čo sa zamerať pri výbere kvapiek na zvlhčenie očí a kontaktných šošoviek?

Používajte len očné kvapky bez konzervačných látok. Konzervačné látky by mohli spôsobiť ďalšie podráždenie očí. Odporúčané sú zvlhčujúce očné kvapky s kyselinou hyalurónovou, ktorá viaže veľké množstvo vody a stabilizuje slzný film cez kontaktné šošovky.

Inšpirované fyziológiou vašich očí

Doprajte svojim očiam celodennú hydratáciu a zvlhčenie vďaka očným kvapkám Biotrue*, ktoré sú vytvorené na zmiernenie prejavov suchého oka, spôsobených vonkajším prostredím alebo používaním kontaktných šošoviek. Kvapky Biotrue* obsahujú polymernú kyselinu hyalurónovú (hyaluronát sodný) , ktorá sa prirodzene nachádza v štruktúre zdravých ľudských očí a slznom filme. Poskytujú očiam prirodzenú hydratáciu vďaka špecifickému zloženiu bez konzervačných látok na báze kyseliny hyalurónovej. Roztok obsahuje 0,24 % kyseliny hyalurónovej, ktorá zabezpečí zvlhčenie očí vďaka čomu dochádza k okamžitej úľave od nepríjemných pocitov.

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/

*zdravotnícka pomôcka

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com