www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Šošovky či okuliare – čo uprednostniť v zime?

Neúprosná vonkajšia vlhkosť, extrémne striedanie teplôt vonku a vnútri či v súčasnosti aj nosenie rúška nakláňajú pomyselnú misku váh jednoznačne k noseniu kontaktných šošoviek. Ich používanie má však aj mnoho ďalších výhod, ktoré si rozoberieme nižšie. Sú vôbec pri nosení kontaktných šošoviek v zime na mieste nejaké obavy?

Okuliare v zime

Vojdete zvonka dovnútra a nevidíte prakticky nič. Okuliare máte automaticky zahmlené, snažíte sa ich utrieť, ale aj tak chvíľu trvá, kým sa teploty vyrovnajú. Okrem toho vám vonku v zime hrozia pády na šmykľavom povrchu, kedy môžete okuliare rozbiť. Zorný uhol a periférne videnie hovoria tiež proti okuliarom. A to ani nespomíname ich nevýhody pri zimných športoch a radovánkach. Predstavte si guľovačku či sánkovačku v okuliaroch… A viete koľko vás budú stáť dioptrické lyžiarske okuliare? Alebo si necháte otlačiť rám okuliarov na hlavu pri nosení lyžiarskej prilby? To naozaj nie, keďže v súčasnosti už máte na výber. Vyberte si kontaktné šošovky.

Výhody kontaktných šošoviek

Užite si zimu naplno bez zbytočných obmedzení. Periférne videnie, žiadne zahmlievanie, môžete nosiť akékoľvek lyžiarske či slnečné okuliare, nedajú sa rozbiť… Tá sloboda! Niektorí však môžu mať obavy z nízkych teplôt. Ako sa šošovky správajú v studenom počasí? Nemusíte mať žiadne obavy. Teplota šošovky sa prispôsobuje telesnej teplote, takže zamrznutie určite nehrozí. Na čo by si mali dávať šošovkári pozor je podráždenie očí. To môže spôsobovať vietor ale aj nedostatok sĺz. Preto by si mali zo sebou na zimnú dovolenku určite pribaliť aj umelé slzy bez konzervačných látok, ktoré zvlhčia očnú sliznicu a zvýšia komfort nosenia šošoviek.

Ako sa v zime správa roztok na šošovky?

Ak sa roztok na šošovky nachádza na výraznom mraze viac ako hodinu, môže zamrznúť, resp. bude ovplyvnená jeho kvalita. Ako predísť zamrznutiu? Roztok si dajte do batožiny, ktorá nebude dlho na mraze. Ak sa vám nechce nosiť veľké balenie roztoku so sebou na dovolenku, máte dve možnosti. Siahnite po cestovnom balení roztoku Biotrue alebo si zaobstarajte jednodňové kontaktné šošovky Biotrue ONEday!

Roztok na cesty

Ak nedáte dopustiť na svoje kontaktné šošovky a veľké balenie roztoku vám zaberá zbytočne veľa miesta v batožine, zaobstarajte si cestovné balenie roztoku Biotrue. Každý balíček obsahuje dve 60 ml fľaštičky roztoku Biotrue, priesvitné plastové vrecúško so zipsom, dve puzdrá na šošovky a pokyny pre údržbu, čím pomáha užívateľom kontaktných šošoviek zachovať čistotu a nezávadnosť šošoviek počas ich cesty. Viacúčelový roztok Biotrue, jedinečná koncepcia starostlivosti o šošovky, je biologicky inšpirovaný, aby fungoval ako oči a pomohol zachovať šošovky vlhké až 20 hodín.

Jednodňové šošovky

Bio-inšpirované šošovky značky Bausch + Lomb poskytujú ostré videnie a pohodlie aj po 16 hodinách nosenia, pretože sú vyvinuté tak, aby fungovali rovnako ako vaše oči. Pri bežných šošovkách s plánovanou výmenou je potrebné myslieť na roztok, čo pri jednorazových úplne odpadá. Pre oči sú navyše hygienicky najpriaznivejšie, pretože ich stačí vybrať z ochranného obalu, aplikovať ich do očí a na konci dňa jednoducho vyhodiť.

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/.

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com