www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Aktuálny prehľad roztokov Bausch + Lomb

Neoddeliteľnou súčasťou starostlivosti o kontaktné šošovky s plánovanou výmenou je používanie vhodného roztoku. Najčastejšie sa používajú na konci dňa, kedy sa šošovky vďaka nim očistia, vydezinfikujú, opláchnu a uložia do puzdra naplneného čerstvým roztokom.

Keďže každý deň prináša mnoho rôznorodých životných situácií, v Bausch + Lomb sme tomu prispôsobili nielen druhy roztokov, ale aj ich balenia. Je pre nás dôležité, aby naši zákazníci boli maximálne spokojní nielen doma s veľkými baleniami, ale aj napríklad na cestách s tými praktickými menšími. A možno o niektorých baleniach ani neviete :)

Viacúčelový roztok ReNu MultiPlus*, je určený na oplachovanie, dezinfekciu, uchovávanie, odstraňovanie bielkovinových usadenín, navlhčovanie a čistenie.

Momentálne si môžete roztok ReNu MultiPlus* kúpiť v týchto veľkostných baleniach: najväčšie balenie má 500 ml, stredné balenia majú veľkosť 360 ml alebo 240 ml a určite ste už zachytili aj naše najmenšie cestovné balenie ReNu Multiplus* 100 ml, vhodné aj do príručnej batožiny na palubu lietadla.

Viacúčelový roztok Biotrue* je inšpirovaný fyziológiou ľudských očí. Na základe skúmaní, ako oko prirodzene funguje, aby zostalo čisté, hydratované a zdravé, Bausch + Lomb vyvinula inovatívny roztok s cieľom zabezpečiť vynikajúcu starostlivosť o šošovky.

Roztok Biotrue* udrží kontaktné šošovky vlhké až 20 hodín. Poskytuje neprekonateľnú účinnosť dezinfekcie. Jeho pH je rovnaké a pH zdravých sĺz. Zároveň ošetruje, čistí, odstraňuje proteíny, oplachuje, zvlhčuje a uchováva mäkké kontaktné šošovky vrátane silikónhydrogélových kontaktných šošoviek.

V súčasnosti si môžete vybrať až z troch rôzne veľkých balení roztoku Biotrue*. Najväčší má veľkosť 480 ml, stredný 300 ml a najmenší cestovný 100 ml.

Bausch + Lomb má vo svojom portfóliu aj roztok na báze peroxidu vodíka pre tých zákazníkov, ktorým z nejakého dôvodu nevyhovujú viacúčelové roztoky (alergie, precitlivenosť na viacúčelové roztoky a pod.). Roztok EasySept*od Bausch + Lomb je peroxidový systém čistenia a jeho najväčšou výhodou je, že ničí takmer 100 % baktérií. Zásadný rozdiel oproti viacúčelovým roztokom spočíva v chemickom procese čistenia a dezinfekcie. Roztok EasySept si môžete zaobstarať v strednej veľkosti 360 ml.

Tak čo? Ktorý je váš najobľúbenejší? Alebo vám nejaká veľkosť vášho obľúbeného roztoku chýba? Dajte nám určite vedieť! :)

*Zdravotnícka pomôcka. Pozorne si prečítajte informáciu pre používateľa.

Referencie:

Výsledky U.S. in vitro štúdie, ktorá uskutočnila vyhodnotenie uvoľňovania zmáčadiel z rôznych silikónhydrogélových materiálov v priebehu 20 hodín.

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com