www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Roztok Biotrue, najlepší kamarát pre vaše šošovky

Kontaktné šošovky s plánovanou výmenou potrebujú „pre svoj spokojný život“ správny roztok, ktorý sa o ne postará. Roztok na kontaktné šošovky je špeciálna tekutina, ktorá dezinfikuje, čistí a zbavuje šošovky po celom dni všetkých nánosov a nečistôt. Jeho čas na akciu prichádza hlavne večer, kedy šošovky očistí, vydezinfikuje, opláchne a ubytuje ich v puzdre na celú noc.

Môžu byť kontaktné šošovky naozaj špinavé?

Napriek tomu, že máme šošovky celý čas v oku, počas dňa sa ušpinia. Zachytia sa na nich drobné nečistoty, rôzne mikroorganizmy, baktérie alebo aj bielkoviny, ktoré sa prirodzene vyskytujú v oku. Ak by sa šošovky pravidelne nečistili, tieto nánosy nečistoty by spôsobili slabšiu priehľadnosť materiálu a v horších prípadoch by mohli spôsobiť aj nepríjemné ochorenie oka ako zápal a podobne. Správna starostlivosť so správnym roztokom zaručí, že kontaktné šošovky zostanú čisté, priehľadné, udržia si správny tvar a potrebnú hydratáciu.

Viacúčelové roztoky

Sú najpoužívanejšie a určené pre mäkké kontaktné šošovky z hydrogélového alebo silikón-hydrogélového materiálu. Slúžia na čistenie, dezinfekciu a uloženie šošoviek počas nepoužívania. Použiť sa môžu aj počas nosenia šošoviek, keď do oka vniknú nečistoty. Roztok Biotrue* patrí do rodiny viacúčelových.

Prečo si vybrať roztok Biotrue*?

Viacúčelový roztok Biotrue* je inšpirovaný fyziológiou ľudských očí. Na základe skúmaní, ako oko prirodzene funguje, aby zostalo čisté, hydratované a zdravé, Bausch + Lomb vyvinula inovatívny roztok s cieľom zabezpečiť vynikajúcu starostlivosť o šošovky. Roztok Biotrue* ošetruje, čistí, odstraňuje proteíny, dezinfikuje, oplachuje, zvlhčuje a uchováva mäkké kontaktné šošovky vrátane silikónhydrogélových kontaktných šošoviek. Okrem toho ponúka mimoriadne účinnú dezinfekciu a ako jediný roztok v sebe spája tri bio-inšpirované inovácie:

  • využíva lubrikačnú zložku, ktorá sa prirodzene vyskytuje v očiach;
  • jeho pH je totožné ako pH zdravých sĺz;
  • je schopný udržiavať aktivitu niektorých veľmi užitočných proteínov, ktoré sú taktiež prítomné v slzách.

Biotrue* napomáha udržať kontaktné šošovky hydratované až 20 hodín, a preto je 97 % ľudí, ktorí skúsili tento roztok, spokojných. V súčasnosti si môžete vybrať až z troch rôzne veľkých balení roztoku Biotrue*. Najväčší má veľkosť 480 ml, stredný 300 ml a najmenší 100 ml, ktorý spoločnosť Bausch+Lomb pripravila pre svojich cestovania chtivých zákazníkov, keďže v batožine zaberie len minimum miesta a môžete si ho zobrať aj do príručnej batožiny do lietadla.

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/

*Zdravotnícka pomôcka. Pozorne si prečítajte informáciu pre používateľa.

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com