www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Sneh, lyže, zima… aby sa zimné radovánky skončili úsmevom

Chladné dni plné snehu pre nás na jednej strane predstavujú radosť z pohybu na lyžiach, ale na druhej strane môžu predstavovať nepohodlie našich očí, najmä ak nosíme kontaktné šošovky. Ak však dodržíte zopár zásad, na zimné radovánky budete mať len krásne spomienky.

Zásady nosenia kontaktných šošoviek v zime:

  • Ak vás začnú oči štípať, svrbieť, páliť, alebo začnú napríklad viac slziť alebo vidíte horšie ako zvyčajne, máte narušený slzný film vonkajšími podmienkami. Vtedy choďte do tepla a počkajte, kým sa teplota rohovky nevyrovná izbovej teplote.
  • Ak chcete ochladeniu rohovky predísť, používajte ochranné okuliare aj keď nesneží – pri dlhom pobyte v zime, pri behu, lyžovaní aj inom športovaní.
  • Používajte slnečné okuliare ak ste vonku na snehu a svieti slnko. Silné UV žiarenie, najmä na horách, je pre oči nebezpečné. Používajte kvalitné slnečné okuliare s tmavým filtrom, ktorý sa používa napríklad pri mori.
  • Používajte kvalitné kontaktné šošovky, ktoré budú dostatočne zvlhčovať vaše očné prostredie. Vhodné sú napríklad jednodňové, ktoré na konci dňa zlikvidujete a na druhý deň si zoberiete nový pár.

Jednodňové kontaktné šošovky Biotrue*

Bio-inšpirované šošovky značky Bausch + Lomb poskytujú ostré videnie a pohodlie aj po 16 hodinách nosenia, pretože sú vyvinuté tak, aby fungovali rovnako ako vaše oči. Pri bežných šošovkách s plánovanou výmenou je potrebné myslieť na roztok, čo pri jednorazových úplne odpadá. Pre oči sú navyše hygienicky najpriaznivejšie, pretože ich stačí vybrať z ochranného obalu, aplikovať ich do očí a na konci dňa jednoducho vyhodiť. Biotrue ONEday lenses* sú vyrobené z inovatívneho materiálu HyperGel, ktorý má najlepšie vlastnosti v porovnaní s hydrogelovými šošovkami. Majú vysoký obsah vody – až 78% vody (čo je rovnaký obsah vody, aký má rohovka). Dodávajú viac kyslíka než tradičné hydrogely – to všetko bez nutnosti silikónu a pri zachovaní komfortu konvenčných hydrogelov. Vonkajší povrch šošovky je navrhnutý tak, aby napodobnil lipidovú vrstvu slzného filmu, ktorý zabraňuje dehydratácii slzného filmu. HyperGel pomáha šošovkám Biotrue ONEday* napodobňovať vlastné zdravé slzy a je preukázané, že udržiavajú rovnakú úroveň vlhkosti, akú má rohovka. Vďaka tomu si zachovávajú svoj tvar a zabezpečujú jasné videnie po celý deň.

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/

*zdravotnícka pomôcka

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com