www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Vtipné zásady k noseniu kontaktných šošoviek

Život bez humoru by nebol životom a zasmiať sa dá aj na nosení kontaktných šošoviek. Na tých najčastejších zážitkoch sa môžete pobaviť aj vy – no je potrebné brať tieto zásady s humorným nadhľadom :)

Je potrebné zobudiť sa

Kontaktné šošovky si do oka vkladajte zásadne až po prebudení. Na nohách už síce môžete byť dobrých 10 minút, no nemusíte fungovať naplno. Mnoho ľudí dokáže chodiť po byte so zažmúrenými očami a automaticky vykonávať rôzne činnosti aj bez toho, aby všetko naplno sledovali očami a vnímali to. A vkladať si šošovky v takomto stave býva zamotané dobrodružstvo, na ktoré si nemusíte ani len pamätať a ak si potom na nos nasadíte omylom aj okuliare, duplicitné dioptrie vám vyrazia dych :)

Nezabudnite, že ich máte!

Šošovky sú také tenké a komfortné, že ich v oku ani necítite. A preto nie je divné, ak počas dňa zabudnete, že ich vôbec máte. A keď si potom prstom premasírujete viečko, odrazu vidíte rozmazane, lebo sa vám šošovka môže v oku posunúť. Skúšate, pátrate, lovíte, obzeráte sa – len aby ste šošovku vrátili na pôvodné miesto v oku a presvedčili sa, že tam naozaj je.

Pravá a ľavá

Niekto má rovnaké dioptrie na obidvoch očiach, no niekto má rozdielne. A spočiatku, keď sa človek so šošovkami ešte len učí narábať, sa neraz stáva, že si ľavú šošovku zamení za pravú pri vyberaní šošoviek z očí do puzdra. Dokonca sa môže stať aj to, že si dá ľavú a pravú nečakane na seba do rovnakej „komôrky“ v puzdre. To je tá rutina, pri ktorej rozmýšľanie jednoducho vypnete :)

Kontrola sa vždy vypláca

Niekedy sa jednoducho darí. Môžete byť najväčším profíkom na vyberanie a vkladanie kontaktných šošoviek, ale úsmevná situácia vás môže prekvapiť kedykoľvek. Stačí, že vás zmôže únava hoci aj pred televízorom a keď sa v tomto rozpoložení dostanete do kúpeľne, môže sa stať čokoľvek. Snažíte sa, otvoríte roztok a puzdierko, umyjete si ruky, vyberiete a vyčistíte obe šošovky a spokojne ich dáte pekne do puzdierka s roztokom. Prekvapenie prichádza ráno, keď v puzdre nájdete len jednu šošovku a druhú prilepenú a už uschnutú na vodovodnej batérii :)

Už menej úsmevné sú najčastejšie chyby, ktorých sa pri nosení kontaktných šošoviek dopúšťame. O nich sme písali nedávno v blogu, kde aj názorné video, ako sa správne starať o kontaktné šošovky.

Sledujte nás aj naďalej na našej Facebook stránke, kde sa dozviete rôzne novinky, akcie a tipy. Zapojiť sa môžete do nášho online vernostného programu a pravidelne môžete aj súťažiť o produkty Bausch + Lomb.  

© Bausch Health Slovakia s.r.o. Všetky práva sú vyhradené. Táto stránka je publikovaná spoločnosťou Bausch Health Slovakia s.r.o., so sídlom: Galvaniho 7/B, 821 04 Bratislava, IČO: 44651473, zapísaná v obchodnom registri vedenom okresným súdom v Bratislave, oddiel Sro, vložka: 57120/B, ktorá je výhradne zodpovedná za jej obsah. Táto stránka je určená pre použitie občanov Slovenskej republiky. Bausch + Lomb®, Biotrue®, Biotrue™ ONEday, Biotrue™ ONEday for Presbyopia, PureVision 2HD™, PureVision 2HD™ for Astigmatism, PureVision™ for Presbyopia, SofLens® Natural Colors, SofLens® 59, SofLens® Toric, SofLens® Multi-Focal, Optima™ FW a ReNu® MultiPlus™ sú ochranné a/alebo registrované známky Bausch Health.

Odborné otázky týkajúce sa našich výrobkov: SlovakRepublic.Medical.Info@bauschhealth.com

Hlásenie nežiadúcich účinkov a sťažností na zdravotnícke pomôcky: slovakia.mdcompliants@bauschhealth.com