www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Vyberte si očné kvapky bez konzervačných látok

Konzervačné látky sa pridávajú do kozmetických výrobkov, potravín a najmä do farmaceutických produktov. Ich hlavnou úlohou je zabrániť kontaminácii výrobkov počas skladovania a používania a tým zabrániť ich znehodnoteniu. Cieľom výrobcov je tiež snaha o čo najdlhšiu možnú dobu skladovania a používania produktov. Jednoducho povedané výrobky „zakonzervovať“, aby vydržali čo najdlhšie.

Podráždenie očí

Pri očných kvapkách však môžu byť konzervačné látky problém. Na jednej strane nemusia fungovať na 100 % a baktérie, plesne či mikróby sa namnožia a podráždia očnú sliznicu. Na druhej strane konzervačné látky ako také, môžu spôsobovať podráždenie až poškodenie očí. A u šošovkárov to platí dvojnásobne.

Bez konzervačných látok

Aké je riešenie? Používajte očné kvapky bez konzervačných látok! Produkty, ktoré neobsahujú konzervačné látky, musia ochranu pred choroboplodnými látkami riešiť inak. Múdre hlavy vymysleli systém dávkovania kvapiek, ktorý ochráni liečivý roztok pred vniknutím a usadením baktérií či plesní vo fľaštičke. Oči sú tak uchránené pred infekciou či inými ochoreniami.

Očné kvapky Bioture*

Zdravotnícka pomôcka – očné kvapky Biotrue* od Bausch + Lomb  sa môžu pochváliť unikátnym uzáverom s Control Grip systémom. Inovatívny a jedinečný Control grip systém zjednodušuje manipuláciu pri kvapkaní a zároveň môže byť roztok vďaka nemu bez konzervačných látok, keďže sa vzduch nedostane do roztoku. Kvapky sú šetrné k povrchu oka, preto sú vhodné pre citlivé oči a môžu sa počas dňa používať tak často, ako je potrebné. Poskytujú rýchlu úľavu s malým alebo žiadnym rozostrením videnia po aplikácii. Očné kvapky Biotrue* sú bez konzervačných látok a vďaka unikátnemu uzáveru Control Grip systém sa môžu používať  po otvorení po dobu až 6 mesiacov.

Tipy k užívaniu

Ďalšie pravidlá k užívaniu Biotrue* kvapiek, ktoré by ste mali dodržiavať, aby bol ich účinok čo najlepší a zabránili ste nechcenej kontaminácii.

  • Pred použitím očných kvapiek Biotrue* si vždy umyte ruky.
  • Nedotýkajte sa rukami hrotu fľaštičky, zabránite tým kontaminácii roztoku.
  • Nedotýkajte sa hrotom fľaštičky povrchu oka, predídete prípadnému zraneniu.
  • Výrobok používajte maximálne 6 mesiacov po otvorení.
  • Jednu fľaštičku smie používať len jeden užívateľ.

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/

*Zdravotnícka pomôcka

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com