www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Povedzte šošovkám konečne áno!

Ak ešte stále váhate, či si máte kontaktné šošovky zaobstarať, prinášame vám zopár nepopierateľných výhod ich nosenia. Pripravte si číslo na oftalmológa. Keď si tento článok prečítate, pravdepodobne mu ihneď budete volať kvôli objednávke vašich prvých kontaktných šošoviek.

Periférne videnie a odlesky

Asi najzásadnejšou výhodou šošoviek oproti okuliarom je kvalitné periférne videnie. To je dôležité napríklad pri šoférovaní, športovaní, ale aj pri bežnom dennom živote. Vidieť včas auto vo vedľajšom pruhu či iného lyžiara, ktorý sa na vás zboku rúti je niekedy až životne dôležité. Slnečné odlesky od okuliarov priamo do oka môžu byť napríklad pri šoférovaní tiež veľmi nepríjemné. Toto vám so šošovkami nehrozí. V situáciách, keď potrebujete na veci rýchlo reagovať, sú šošovky veľmi spoľahlivé.

Šport

Pre aktívnych športovcov sú šošovky priam nevyhnutné. Ak ste prestali športovať kvôli okuliarom, navrhujeme vám zmenu. Zaobstarajte si šošovky a začnite sa opäť hýbať. Nielen telo ale aj pookriata psychika sa vám určite poďakujú. Pri športe vám tak nebudú hroziť šmýkajúce sa okuliare, vďaka dobrému periférnemu videniu vám nehrozia zranenia, môžete používať špeciálne okuliare na lyžovanie či cyklistiku a nehrozí vám ani pálenie prehriatych okuliarov pri športovaní na slnku. A teraz si predstavte, ako perfektne si užijete relaxačný pobyt vo wellness so šošovkami bez zahmlených a horúcich okuliarov v saune či horúcej vírivke!

Krása

Pre niektorých možno plytký dôvod na výmenu okuliarov za šošovky, pre niekoho životne dôležitý. Najmä pri vysokých dioptriách sú oči za okuliarmi opticky zdeformované, najmä u žien preto nevynikne ani make-up, prípadne krásne dlhé mihalnice. No a keď svieti slniečko, môžete pri nosení šošoviek vystriedať všetky najmodernejšie kúsky slnečných okuliarov aj v priebehu jedného dňa 😊

Koniec zahmlievaniu

Určite nám dáte za pravdu, že cez zahmlené okuliare nevidíte nič. Problém zahmlených okuliarov nastáva v zime pri presune medzi prostrediami s výrazne inou teplotou, potom napríklad aj pri nosení rúška alebo aj pri pobyte vo wellness. A toto všetko pri nosení šošoviek skončí.

Vyskúšajte jednodňovky

Neviete aké kontaktné šošovky si zaobstarať ako prvé? Odporúčame vám začať s jednodňovými, Biotrue ONEday lenses*, ktoré sú inšpirované fyziológiou ľudského oka. Vyžadujú minimálnu údržbu a po použití ich môžete vyhodiť. Keď si na nosenie šošoviek zvyknete, môžete si objednať tie s plánovanou výmenou. Bojíte sa vkladania šošoviek do oka? Nie je to nič strašné a tréning robí majstra. O pár dní ich používania budete vo vyberaní a vkladaní šošoviek úplný majster. Šošovky sú teraz vyrábané z takých komfortných materiálov, až zabudnete, že ich vôbec máte na očiach. Tak pozor na to.

Ako si zaobstarať prvé šošovky

Obráťte sa na odborníka, ktorý vám poradí nielen s dioptriami na šošovkách, ale aj s výberom materiálu šošoviek či ďalších produktov (roztok na šošovky, umelé slzy, puzdierko a podobne). Výber šošoviek bude závisieť od frekvencie používania, výberu plánovaných aktivít, dĺžky nosenia počas dňa, ale napríklad aj od toho, aké citlivé oči máte. Nechajte si poradiť od špecialistov. Viac si o šošovkách prečítate na webe www.sosovka.sk.

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/

*zdravotnícka pomôcka

BOD-SK-032021-036

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com